קדושת ציון גליון #20

דרישת ציון על טהרת הקודש ◆ דעת תורה בנושאי ארץ הקודש ת”ו

שלום רב וחודש טוב לכל החברים,

אנו שמחים להגיש בפניכם את גליון חודש ניסן של אגודת “קדושת ציון”. בגליון זה תמצאו מאמרים רבים ומגוונים, הנוגעים למצב האומה בימים אלו וחובתה כלפי בוראה.

במרוצת הזמן הפך “קדושת ציון” להיות שופרם של בני היהדות הנאמנה הנאמנים לתורתם, לארצם ולעמם, ועל-כן אנו חשים אחריות שהדברים היוצאים תחת ידינו יהיו לאמיתה של תורה ולתועלת האומה.

אף שנטיית הלב הראשונית הייתה לעסוק אך ורק במאמרים תורניים כיאה וכראוי לציבור הקוראים האיכותי, הרי שבפועל אנו חשים מחויבות לעסוק גם בעניינים יותר אקטואליים הנוגעים לציבוריות של העם היהודי בשל אותה אחריות אשר הוטלה על כתפינו מעצם יחודיותו של העלון. לכן תמצאו כאן לצד מאמרים תורניים מובהקים גם מאמרים כגון זה המתאר את האסון המתרחש במערכת החינוך הממלכתית בישראל כיום, והכל מתוך מגמה לכונן כאן שלטון אמיתי של תורה.

כפי שתראו במודעה שבעלון, בכוונתנו לערוך בחודש אייר ועידה ארצית של “קדושת ציון”, אשר פרטים מדויקים עליה יבואו בעלון הבא. אנו רואים חשיבות מרובה בהצלחתה של ועידה זו. כח הרבים הוא דבר בלתי מבוטל, וכאשר יראי ה’ מתאספים יחדיו ומתאגדים לפעילות משותפת, הרי שהיכולת שביד כל אחד ואחד הופכת להיות גדולה לאין ערוך יותר מאשר כשכל אחד יושב בודד במקומו. על-כן אנו מבקשים כבר עכשיו בכל לשון של בקשה שכל מי שיכול יגיע לועידה הארצית, וכן שיביא איתו חברים נוספים.

כפי שתראו, שינינו את צורתו החיצונית של העלון, והוא דומה כעת יותר לכעין חוברת קטנה, ובה מספר כפול של עמודים קטנים יותר, כך שבסך-הכל הגודל הכולל לא השתנה. הדבר נעשה משום שנראה כי קל יותר לקחת הביתה מבית הכנסת חוברת קטנה מאשר עלון גדול. נשמח לקבל משוב גם בענין זה, האם מתכונת זו נוחה יותר או פחות ביחס למתכונת הקודמת.

גליון זה מופץ ביותר עותקים מהקודמים, וזאת מתוך מטרה לנצל את הימים בהם המוני בית ישראל מגיעים לרחבת הכותל ולמערת המכפלה ולחלק שם גליונות רבים. כמו-כן מערך השיעורים הולך ומתרחב, ומתוכננות גם פעולות נוספות אשר נועדו להשמיע את דבר האגודה בסוגיות השונות העולות על סדר היום הציבורי. כאשר מצרפים לכל אלו את הועידה הצפויה, אשר תתקיים בעזר ה’ ברמה מקצועית גבוהה, הרי שההוצאות מרובות, וההכנסות חייבות להיות בהתאם. עד כה הצלחנו בקושי לקיים את העלון ולשלם את הוצאות הדפוס ומערך ההפצה, אך כעת אם ברצוננו להמשיך ולהתרחב, אנו חייבים לפנות לציבור התומכים שירימו את תרומתם מתוך הכרת חשיבות וערך הנושאים העומדים על הפרק. הוראות קבע, אף בסכומים נמוכים, עוזרות מאד, ומי שנדבה רוחו יכול לזכות להיות שותף לדברים גדולים כמעט בלא שירגיש זאת בכיסו. מי שיוכל לתרום סכומים גבוהים יותר באופן קבוע יבורך מפי עליון. גם תרומות חד-פעמיות תתקבלנה בברכה. כמו-כן, אבקש שכל מי שיוכל יעביר הלאה במייל את העלון למכריו השונים ולקבוצות השליחה שבידו, ובלבד שיגיע לאנשים העשויים לקרוא ולהתעניין. לתרומות, לשאלות ולכל ענין הקשור לעלון, ניתן ליצור קשר בכתובת מייל זו, או בטלפון 052-7178725. מי שמעוניין להשתתף במקומו במערך ההפצה מתבקש להתקשר לטלפון 052-7137627.

בברכת ראש חודשים שמח, ושנזכה במהרה לאכול מן הזבחים ומן הפסחים,

יהודה אפשטיין.

אגודת ‘קדושת ציון’.

Download (PDF, Unknown)

Reprinted with permision.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.