סוציאליזם שווה עוני שווה רצח

הסוציאליזם מביא לרצח המונים, כידוע. והטעם, כי אי אפשר לזון אנשים עליהם נאסר לעבוד לפרנסת עצמם. אם ניתן לריבוי אוכלוסין ומהגרים, לא יספיק הקומץ את הארי. לכן נהרגו כה רבים במהפכה הצרפתית, ומאז ועד היום בכל המדינות הקומוניסטיות: רוסיה, סין, צפון קוריאה, ושאר הנלווים. וכן, העוני המובנה בשיטת הגזל לא ממש עוזר.

הכתבה בקו ישר מציין את אחת מרעות הסוציאליזם: תמותת תינוקות. אך הוא אינו מעלה בדעתו שזה בזדון, וזוהי התוצאה המקווה. הנה:

תמותת התינוקות בוונצואלה הסוציאליסטית גבוהה מאשר בסוריה

הכותרת קצת פרובוקטיבית, אבל ביסודה היא מציינת עובדה נכונה. זה לא שהסוציאליסטים רשעים המוציאים להורג תינוקות. לא. זה רק שהסוציאליזם מוביל לעוני, ובארצות עניות תמותת התינוקות יותר גדולה.

מסתבר שבוונצואלה הסוציאליסטית תמותת התינוקות גבוהה אפילו מאשר בסוריה, שסועת המלחמה. למעשה, החל משנת 2008 תמותת התינוקות בוונצואלה גבוהה מאשר בסוריה. שנת 2008  היא לפני שמחירי הנפט ירדו מאד (בשנת 2014) והחריפו את המשבר הכלכלי בוונצואלה. וזה לפני שהמלחמה בסוריה החלה (ב-2011).

1668

בשנה האחרונה, 2015, תמותת התינוקות בוונצואלה זינקה ל- 18.6 מ- 12.9 לפני כן. התמותה בסוריה זינקה מ-11.1 ל- 15.4, בגלל המלחמה, אבל היא עדיין נמוכה מזו של וונצואלה. תמותת תינוקות מתייחסת למספר התינוקות שמתים לפני הגיעם לגיל שנה אחת, ביחס לכל 1000 תינוקות שנולדו.

להיות עשיר טוב (מכל הבחינות) מאשר להיות עני, ומצב של שלום טוב ממלחמה. גם לגבי תמותת תינוקות.

From Kav Yashar, here.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.